098-00-4-66-44 Київ, вул. Чикаленка, 32

Спейсайд – елегантність односолодового віскі

Спейсайд – елегантність односолодового віскі

Понад 50% шотландських винокурень розташовуються в регіоні Спейсайд. Це горбиста територія майже трикутної форми, що простягалася від винокурні Tomatin на заході регіону до винокурні Glenglassaugh на півночі, Glendronach на сході та Balmenach на півдні регіону. Попри невелику площу регіону в ньому сама висока щільність винокурень в Шотландії. Є версія, що важкодоступне розташування регіону приваблювало сюди безліч нелегальних виробників віскі. Ну рубежі XVIII та XIX століття їх налічувалося близько сотні.

Безмежна кількість річок Спейсайду зароджується серед гранітних пагорбів і тече по долинах, на яких побудовано безліч винокурень. Спей – найбільш відома річка Спейсайд. Однак більшість винокурень для виробництва використовує джерельну воду та прилеглі до винокурні струмки. Основними центрами виробництва віскі є міста Даффтаун, Рот, Кіт і Елгін.

Спейсайд – «золотий трикутник» шотландського односолодового віскі. Вважається, що віскі регіону Спейсайд є найбільш комплексними та елегантними в світі. На території Спейсайд розташована величезна кількість дістіллерій, які виробляють легендарні односолодові напої — Macallan, Glenfiddich, The Glenlivet, інші.

Регіон Спейсайд вважається частиною регіону Хайленд. В ньому велика кількістю винокурень на його території, що виробляють якісний віскі з легким, фруктовим смаком і невеликим відтінком торфу. Напої зі Спейсайд солодкі й ефірні, зайняли чільне положення у другій половині 19 століття і сьогодні найпопулярніші сорти односолодового віскі в світі. Віскі Speyside донині займають практично весь основний сегмент солодового віскі в складі численних купажованих сортів.

Віскі Спейсайд може бути дуже ароматним з нотками гвоздики, троянди, яблук, бананів, лимонаду. Насичений смак рідко містить фенольні акценти.

В ProRock Pub представлені:

GLEN GRANT 10YO, 43%

У ювілейному виданні провідного світового гіда «Біблії Віскі» Джима Мюррея 2013 року GLEN GRANT 10YO отримав 95 балів зі 100 можливих.

Рецепт віскі був винайдений в 19 столітті братами Грантами та відтоді не зазнавав змін. Витримується напій в дубовій діжці з-під бурбона та триває не менше десяти років.

Аромат: приємний, м’який, оксамитовий, з переважанням яблучних ноток в розкішній палітрі стиглих фруктів.

Смак: насичений, виразний, збалансований, гармонійний, з багатим фруктовим букетом, вершковий і фруктовий, ванільний, домінують горіхові відтінки, яскравий і довгий фініш з мигдальною нотою. Віскі має м’який солодовий і торф’яний характер.

Посмак сухий, трохи окурений, з нотками ірисок.

THE SINGLETON OF DUFFTOWN 12 YO, 40%

Шотландський односолодовий віскі, витриманий протягом 12 років в дерев’яних бочках з європейського та американського дуба.

При виготовленні напою суворо дотримуються технології, які були закладені ще в 1974 році.

Вибір назви віскі залежить від винокурні, в стінах якої був виготовлений напій:

Singleton of Dufftown виробляється спеціально для Європи

Singleton of Glen Ord продається в країнах Азії

Singleton of Glendullan поставляється в США

Викосу якість віскі «Сінглтон» неодноразово підтверджував на міжнародних виставках і конкурсах.

Аромат: багатий, відкритий, чистий і щільний з тонами смаженого фундука, деревини, стиглих фруктів і печеного яблука, тростинного цукру. У поєднанні з водою проявляється солодкість, нотки цитрусових і груші. Через деякий час розкриваються теплі, сухі нюанси грифеля або сірників.

Смак: гладкий, середньої щільності з рясними фруктовими та горіховими нотами, солодких прянощів, марципану. Слідом проявляються приємні відтінки чорної смородини, цукру і кави еспресо. З водою текстура віскі стає ще приємніше, солодкість прекрасно врівноважена легкою кислинкою.

Посмак досить тривалий, елегантний, солодкуватий, з ніжними горіховими нюансами.

Віскі вживається в якості дижестива, в поєднанні з сигарою.

BENRIACH HEART OF SPEYSIDE, 40%

Прекрасний односолодовий представник Спейсайду, срібний призер Міжнародної виставки вин і міцних алкогольних напоїв.

Витримка Бенріх Харт оф Спейсайд проходить в бочках з дуба, в яких раніше зберігався бурбон. Вік витримки не вказується виробником, проте відомо, що він становить не менше 6-8 років.

Перегінні куби, які використовуються на виробництві, мають опуклу форму, солод виробляється безпосередньо на віскокурні.

BenRiach — одна з найбільших шотландських винокурень, що має неповторний стиль.

Аромат: свіжий верес, фрукти, мед, горіхи та деревні відтінки.

Смак: збалансований, округлий, м’який, свіжий, фруктові та медові тони добре доповнюються нотами вересу, спецій і деревини.

Віскі рекомендується вживати в якості дижестива.

GLENBURGIE 10YO

Виготовлений на винокурні GLENBURGIE в Спейсайд. Завдяки витримці в дубових бочках з-під хересу протягом 10 років, напій придбав гарний коричнево-золотистий колір. Нині односолодовий «Гленберджі» зустрічається досить рідко і розливається в пляшки тільки двома виробниками — Duncan Taylor і Gordon & MacPhail.

Аромат: фруктовий з відтінками цитрусових, відчуваються нотки вершків і підсмаженого солоду.

Смак: фруктовий, містить солодкі та пряні ноти, дубові відтінки. Посмак короткий, з квітковими нотами.

Віскі добре поєднується з десертами та шоколадом.

BENRIACH SHERRY WOOD

Віскі BenRiach Sherry Wood маэ насичений смак завдяки дванадцятирічный витримцы в бочках з-під хересу Олоросо і Педро Хименез. Завдяки цьому букет віскі збалансований поєднанням солодких фруктових відтінків і пряних спецій. Віскі Шеррі Вуд привертає поціновувачів напою гармонійним смаком і яскравим букетом.

Односолодовий віскі BenRiach Sherry Wood виготовляється без використання холодної фільтрації, як заведено в традиційному способі виробництва.

Аромат: домінують пряні нотки спецій і вишні, відчуваються імбир, кориця, чорний шоколад і іриска.

Смак: насичений, пряний з нотками хересу, мускатного горіха і коричневого цукру. У посмаку проявляються червоні фрукти та кориця.

Віскі добре поєднується з десертами, також смакує після завершення трапези з сигарою, в чистому вигляді або з водою.

GLENLIVET 15 YO

Glenlivet — віскі з особливим впізнаваним характером. На виробництві для просушування солоду торф не використовують. Ось чому в віскі зберігається природний смак і аромат. Воду для виробництва беруть в найчистішому джерелі «Джозі».

За традицією для виробництва Glenlivet використовують дерев’яні бродильні чани з орегонської сосни. Це дозволяє створювати смаки і аромати, характерні лише для «Гленлівет». Розмір і форма перегінних кубів залишаються незмінними протягом більше ніж 150 років. При витримці використовуються бочки з європейського та американського дуба.

Glenlivet — один з найпопулярніших односолодових віскі в світі. Щорічно продається майже 6 мільйонів пляшок Glenlivet. У США марка тримає лідерство в сегменті односолодових віскі.

Аромат: вершковий, з нотами цитрусових, квітів, смола, переспілі фрукти, ваніль, бренді, ірис, апельсинова цедра, грейпфрут, лакриця, карамель, прянощі, мигдаль і багато іншого.

Смак: круглий, солодкуватий і м’який, переважають ноти дерева, імбиру, лісового горіху, сухофруктів, шоколаду та ванілі. Тривалий посмак з фундуком та мигдалем. При додаванні води проявляються дубові відтінки.

GLENFARCLAS

«Гленфарклас» 10-річної витримки – чудовий м’який напій, але поки без багатства та глибини більш зрілих версій. Це прекрасний аперитив з легким і приємним смаком.

Винокурня розташована біля самого підніжжя гори Бен Ріннес, на схилах якої зростає верес. Винокурня забезпечується чистою м’якою джерельною водою з гірських джерел.

Секрет особливого букета будь-якого віскі «Гленфарклас» полягає у високій якості води, а також у використанні певних сортів місцевого ячменю, що росте поруч в долині, особливих дріжджів, традиційних методів дистиляції.

GLENFARCLAS пишається найбільшими в Шотландії шістьма перегінними кубами. Віскі довго витримується в бочках з-під хересу Фіно та Олоросо.

Аромат: насичений, відчувається херес, м’який продимлений солод і тонкі прянощі, розкриваючись набуває медовий і ванільним.

Смак: м’який, легкий, з солодкістю солоду і хересу, з нотами сушених фруктів, ванілі, кориці і гвоздики. Посмак довгий, м’який, пряний з легкої приємною копчениною.

Віскі прекрасний як дижестива.