098-00-4-66-44 Київ, вул. Пушкінська, 32

Історія одного розіграшу або як обдурити світ мистецтва

Історія одного розіграшу або як обдурити світ мистецтва

У 1988 році в Нью-Йорку відбулося відома подія в світі мистецтва — вечірка пам’яті художника Ната Тейта. Живописця, який втопився, попередньо знищивши 99% своїх робіт.

Рок-музикант Девід Боуї, письменник Гор Відал та Джон Річардсон підтримали свого друга відомого письменника Вільяма Бойда, який написав біографію Тейта. На вечірці Девід Боуї зачитав уривки з відправленої до друку біографії Тейта. Боуї видав його книгу і написав текст для задньої сторінки обкладинки про те, що Тейт його улюблений художник, і він щасливий бути володарем одного з його творів, дивом уцілілих. Гор Відал дозволив «процитувати» себе в книзі, Річардсон «згадав» візит Тейта до Пікассо.

Попиваючи коктейлі, мистецтвознавці та критики згадували курйози з життя дивакуватого генія. Видавали одну за однією історії про Тейта, вихваляли його талант. Кому хочеться уславитися нетямущим в професії?

Який же був облом для всезнайків критиків, коли на наступний день відкрилася правда і виявилося, що вони так багато знають про людину, якої ніколи не було.

Про те, що Нат Тейт - блискучий блеф, знали чотири людини — автор, Девід Боуї, Гор Відал і Джон Річардсон. «Їх не довелося довго вмовляти. Більш того, вони зробили те, про що я б навіть не ризикнув попросити, — зі сміхом згадував Бойд.

На фото Девід Боуї з тієї самої книгою. До речі, за наступні чотирнадцять років вийшли три фільми про біографію Ната Тейта. А досить відомому Бойду ця історія принесла ще більшу популярність.

Жартуйте з розумом! :)