098-00-4-66-44 Київ, вул. Пушкінська, 32

Чому віскі складно приготувати в домашніх умовах?

Чому віскі складно приготувати в домашніх умовах?

Технологія виготовлення віскі непроста, що робить практично неможливим приготування алкогольного напою в домашніх умовах.

Процес починається з замочування зерна на два-три дні. Протягом 12 днів зерна знаходяться в спеціальній сушильній камері. За цей час злаки проростають, крохмаль, що в них міститься,  частково втілюється в цукор. Щоб завершити процес пророщування, зерна підсушують над вогнем. Далі зерна перемелюють і заливають водою. Під час цієї процедури розчиняється цукор і утворюється солодка безалкогольна рідина — сусло. Сусло охолоджується і переливається в більші ємності, куди додаються дріжджі. Біохімічна реакція, яка починається з моменту добавки дріжджів, перетворює цукор сусла на спирт. Цей процес займає близько двох днів, і в результаті виходить неміцна рідина — солодове молоко. Потім солодове молоко відправляється на перегонку.

Проходячи через перший куб, солодове молоко нагрівається. Так як точка кипіння спирту нижче, ніж у води, його пари піднімаються у верхню частину куба та через довгий відвід надходять в змійовик. Дистилят, так зване низьке вино, проходить у другій перегінний куб — спиртовий, де процес повторюється.

Рідина, що витікає з кубу, надходить в скляну ємність. На цьому етапі вирішальне значення має кваліфікація винокура. Не маючи можливості понюхати або спробувати рідину на смак, щоб оцінити її, він повинен знати, коли відокремити основну частину дистиляту — «серце», яка містить спирт вищої якості, необхідний для солодового віскі, від першого, сирого, ще отруйного дистиляту і від » хвостів» останньої фракції, що містить спирт низької якості.

Основний потік спирту направляється в ємність для зберігання , де змішується з водою, щоб зменшити його міцність. Потім він переливається в бочки для дозрівання. Весь процес дистиляції може бути теоретично завершений протягом тижня, але віскі повинен пройти, принаймні, трирічний період дозрівання перш, ніж його можна буде продавати. За цей час невелика частина віскі, випаровується. Її наивають «часткою янголів».

На практиці солодовий віскі залишається для дозрівання в середньому на 8 — 15 років. З дубових бочок в напій потрапляють лактони, кумарин, танін і еллінговая кислота. Вона є сильним антиоксидантом, що захищає організм від шкідливих впливів. Чим більше витримується напій, тим більше сивушних масел вбирається деревом. Технологія виробництва віскі після витримки, перед розливом передбачає процес фільтрації. Після цього напій, розведений джерельною водою, розливається і маркується.

Виготовлення віскі в Америці відрізняється від традиційних технологій Шотландії та Ірландії. Тут зерно не проходить стадію солодження. Після перегонки напій фільтрують через кленове деревне вугілля. Витримують віскі в дубових бочках, які обпалюють зсередини. Середній термін витримки 4 роки. Для виготовлення використовують більшу частину кукурудзи (51%). Бурбон має солодкуватий присмак.